Plan hodowlany.


 

Jako hodowca, stawiam sobie poprzeczkę coraz wyżej. Starannie dobieram odpowiedniego reproduktora, analizując z należytą starannością cały jego rodowód i przodków do piątego pokolenia wstecz, nie obojętne jest dla nas także pochodzenie przodków, nasze zainteresowanie to tereny Australii i Afryki gdzie jest kolebka rasy. Jest to niezwykle czasochłonne ale zdobyta w ten sposób wiedza pozwala przewidzieć z dość dużym prawdopodobieństwem jakie maluchy wyjdą z „tego połączenia”. Wiedza ta to nie tylko ich imiona tytuły czy badania ale tez temperament, chęć do współpracy z człowiekiem, użytkowość, przekazywane cechy nie tylko przez wybranego reproduktora ale także jego dzieci. Staram się także zachęcać miłośników rasy do poszerzania swojej wiedzy na temat RR poprzez publikowanie naszych sportowych osiągnięć, filmików z naszej wspólnej pracy oraz nowych spostrzeżeń związanych z moimi psiakami. Mam nadzieję że zachęcę tym samym choć kilka osób do pracy z psem, co wyjdzie na zdrowie nie tylko mu, nie tylko nowemu właścicielowi ale także będzie miało swoje odzwierciedlenie w przyszłości tej wspaniałej rasy.

Każdy ojciec naszego przyszłego miotu musi być przebadany nie tylko na dysplazję (HD, ED) ale także osteochondrozę czy epilepsję, to stanowcze minimum jakiego wymagamy. Staram się aby miał także odpowiedni charakter i temperament do obranego celu w danym miocie. Eksterier jest również istotny dlatego też rodzice przyszłych szczeniąt są dobierani tak aby w jak największym stopniu się uzupełniaći. 🙂 Jestem w stanie uzasadnić wybór każdej pary rodziców naszych maluchów i to nie w jednym zdaniu ;).

Dokładamy wszelkich starań na wczesnym etapie rozwoju malców aby każdy z nich miał jak najlepszy start. w 49 dniu życia maluchy przechodzą testy osobowościowe Volharda które pozwolą na na odpowiedni dobór szczenięcia do waszych oczekiwań.

To wszystko ma wpływ na rozpoznawalność szczeniąt z naszej hodowli na terenie kraju i nie tylko 🙂 Informacje zdobyte podczas rozmów o rozwoju malców w nowych domach pozwalają mi na analizę potomstwa z danego połączenia i staranniejszy dobór psów do dalszej hodowli i realizacji naszego planu hodowlanego.

Sylwia