Ciąża „C” tydzień po tygodniu

8 tydzień

W 60 dniu ciaży, 3 września przyszła na świat wspaniała siódemka ! dzień przed Adara dała nam fałszywy alarm i postawiła mnie na nogi na cała noc 😛 jednak o 3.00 nad ranem stwierdziła że jeszcze da sobie czas 😛 ostatecznie poród rozpoczał się o 18.00 a zakonczyl o 23.00 ! 5 godzin i 7 maluchów było już z nami <3 wszystkie z dobrym odruchem ssania, zdrowe i całkiem spore (430-570 g) co potwierdziliśmy także u naszego lekarza. Adara czuje się dobrze w badaniu USG także wyglada na to że macica kurczy się prawidłowo i żadne łożysko nie pozostało w niej. Reszta historii maluchów w zakładce: odchów miotu „C”.

7 tydzień

Powoli brzuszek zaczyna stawać w miejscu tak więc maluszki chyba nieco opanowały się z tym przybieraniem na wadze 😛 Adara czuje się dobrze znacznie więcej je i odpoczywa nawet goście twierdz że faktycznie „to nie Adara” 😛 Nadszedł też czas szukania miejsca dla siebie a więc „wykopalisk” i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W wykonaniu Adary wicie sobie gniazda oznacza masę porwanych gabek i dziur w materacach i legowiskach, choć chyba najlepszym miejscem dla niej okazała się przestrzeń pod domkiem dla dzieci na ogrodzie ! szok że z tym brzuchem jeszcze wciska się w 30 cm szparę i kopie dziury !

6 tydzień
Zachowanie Adary uległo znaczej zmianie, zaczyna bardzo mocno uważać na siebie i pilnować terenu, nie ma mowy o obcych psach w okolicy 😛 Ograniczamy już jej znacznie spacery jak i kontakty z obcymi psami ze względu na jej nieprzewidywalne humory 😛 Mieliśmy nieco wrażeń czyli rewolucję żołdkowa i popuszczenie moczu co nigdy nie miało wcześniej miejsca tak więc odbuliśmy wizytę kontrolna u naszego lekarza. Ojciec Jerzy (żartobliwie tak przez nas nazywany ze względu na to że jakby nie patrzeć jest ojcem chrzestnym naszych szczeniat 😛 ) przebadał przyszła mamluśkę od czubka nosa po koniec ogona i stwierdził że wszystko gra 🙂 być może reaguje tak na ucisk powodowany powiększona macica z maluszkami 🙂 w badaniu USG wyszło że malce wygldaja na tydzień starsze 😛 tak więc zapowiadaja się małe godzille oby tylko nie było problemu przy porodzie .
5 tydzień
Uwielbiam ten okres gdy przykładajac stetoskop mogę usłyszeć melodię tych malutkich bijacych serduszek <3 Adara rośnie nam po prostu w oczach, a o nadejściu wielkich zmian poinformowaliśmy wreszcie nasza córeczkę ^^ Pola na wieści o małych pieskach w brzuchu Adary położyła się pod nia i zaczęła poszukwania małych piesków dokładnie ogldajac brzuch Adary od spodu ^^ heheh … Dzieci sa wspaniałe ^^ oczywiście była też zachwycona że już nie ma limitu jedzenia dla Adary 😛
4 tydzień
Krgłości Adary sa już widoczne gołym okiem <3 teraz już sama poprzez badanie palpacyjne wyczuwam nasze małe przyszłe brzdace <3 Na szczęście przyszłej mamusi wrócił już apetyt <3 ale bywa że dręcza ja mdłości …. ahh te kobiety ^^Czas zatem na cotygodniowe zdjęcia przyszłej mamusi <3  W zarodku rozwijają się wątroba, szczęki, oczy, uszy i nos. W tym tygodniu zaobserwowaliśmy także śluz, który świadczy o zamykaniu się szyjki macicy. Pod koniec tygodnia zarodki mają wielkość orzechów włoskich.
3 tydzień
Pod koniec tygodnia Adara odmawia jedzenia … u niej nie jest to normalne 😛 Ci którzy ja znaja wiedz o tym doskonale 😉 jednak to że nie zje sama nie znaczy że od miski odejdzie i pozwoli zjeść swoja porcję komuś innemu 😛  Zaczęła także jeszcze gorliwiej bronić swojego terenu i niestety ale obce psy do domu już nie wejda. Stała się także bardziej czujna i jednocześnie pieszczotliwa. W 24 dniu ciąży postanowiliśmy ją potwierdzić poprzez badanie USG. Są nasze małe fasolki 😀 Wiemy że jest to ciąża mnoga! Trwa intensywny rozwój płodów ich wielkość pod koniec tygodnia wynosi ok. 5 mm. W tym tygodniu zaczyna się formować kształt główki, ciała oraz zaznacza tworzyć się kręgosłup. Kształtuje się także ośrodkowy układ nerwowy którego cewa nerwowa zamyka się w 20 dniu ciąży.

 

2 tydzień

Jestem dobrej myśli bo Adara je za trzech ^^ hahaha ^^ no może ciut przesadzam ale jej dzienna porcja już wynosi 150% podstawowej aż boję się pomyśleć co będzie później 😛 zawsze była żarłoczna ale no bez przesady ! Od około dwunastego dnia zygoty które dotarły do macicy poszukują swojego miejsca do implantacji. Około14 dnia pierwsze zarodki zagnieżdżają się w ścianach macicy i każdy z nich zaczyna wytwarzać własne łożysko, które stanowi swoiste połączenie pomiędzy organizmem matki i rozwijających się zarodków. Dzięki łożysku dochodzi do wymiany substancji chemicznych pomiędzy matką a rozwijającym się szczenięciem.
1 tydzień
Spędziliśmy szalony weekend w Pradze <3 bez naciagania to był „szał-ciał” 😛 czyli szybka podróż w czwartkowa noc by w piatek spotkać się już z Azi i Lucie i równie szybki powrót w sobotę, bo w niedzielę czekała już na nas pełna chata gości z okazji Chrztu Świętego naszego Kajtka <3 nie możemy się nudzić 😛 Adara przeciagnęła cieczkę jak tylko mogła ale mam nadzieję że spotkanie będzie owocne ^^ To była miłość od 1 wejrzenia <3 nie sadziłam że nasza torpeda tak szybko zrezygnuje z zabawy w berka 😛 Azi zaskoczył mnie miło, gdyż jak na swój wiek okazał się bardzo energicznym psem i co więcej po wyrazie jego pyszczka nikt nie powiedziałby że już startuje na wystawach w klasie weteranów <3 Lucie pomagała nam w każdej chwili ^^ Dziękujemy za polecenie nam cudownego miejsca na nocleg <3 było warto :*