O nas


Sirius – Canis Maior (FCI)

Adara_DSC0958_

Jesteśmy domową hodowlą, prowadzoną z pasją i ogromnym zaangażowaniem.

Wszystkie szczenięta otrzymują metryki na podstawie których wyrabia się rodowód FCI. Rodowód daje przyszłym właścicielom zakupionego szczeniaka nieocenioną wiedzę na temat:

  • zdrowia,
  • psychiki,
  • pochodzenia
  • eksterieru (wyglądu)

 

  Nasze psy są przebadane pod kątem możliwości wystąpienia różnych chorób (przeprowadzane badania nie są tylko badaniami standardowymi). Oprócz powszechnych badań na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych badamy także osteochondrozę stawu ramienno-barkowego, hormon tarczycy czy też serce i oczy w kierunku wystąpienia wad rozwojowych i genetycznych. Psiaki przechodzą także okresowe badania jakimi są: pełna biochemia krwi i badanie USG.
Wszystkie psy dopuszczone przez nas do hodowli są zdrowe o czym świadczą certyfikaty oraz wyniki badań przedstawione na stronie.

  Od innych hodowli wyróżnia nas przede wszystkim połączenie wspaniałego eksterieru z użytkowością i sportowym zacięciem naszych psów. Nasze psy nie tylko na wystawach zachwycają swoim wyglądem sędziów i widownię ale przede wszystkim odnoszą liczne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych w tym: w tropieniu użytkowym, coursingu, egzaminach PT oraz BH czy też zawodach obedience. Maluchy o umiarkowanych charakterach są także wspaniałymi psami dla aktywnych rodzin. Mamy stały kontakt z domami w których mieszkają nasze szczeniątka co daje nam olbrzymią satysfakcję i wiedzę na temat ich dalszego rozwoju.

 

Hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest jedyną polską organizacją kynologiczną należącą do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – FCI.

Jak to się zaczęło …

O mnie… szkolenia, seminaria i wykształcenie.

Psy od Nas – Praca i Sport.

Sirius – Canis Maior.

Shana_DSC0842